HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Geçmişimiz: Veysel Dolu

                     Albert Erikman

                     Hatice Suphi

Üç teknik arkadaş farklı zamanlarda Makine ve Ambalaj Sanayi’ nde (1979 yılındaki CASIO distribütörü) servis teşkilatını kurmak üzere çalışmaya başladılar. O dönemde CASIO markalı hesap makinesi, databank, elektronik keyboard, dijital piyano, saat, cep TV ve yazarkasa için servis hizmeti vermekteydiler.

1991 Körfez krizi sırasında anılan firmanın iflasından sonra üç arkadaş DES firmasını kurmaya karar verdi, CASIO ile iletişime geçtiler ve DES, CASIO’ nun Türkiye merkez servisi oldu.

1991 yılı ikinci yarısında, yeni CASIO distribütörü ERSA İTHALAT ile sözleşme imzalayarak servisi oldu.

1992 yılında, GRANADA COMPUTER SYSTEM UK ile sözleşme imzaladı ve firmanın Türkiye servisi oldu. İlk iş olarak AMERİKAN HAVA YOLLARI (AA)’ nın İstanbul ve Ankara ofislerindeki bilgisayarlara yurt dışı bağlantılı teknik destek verdi. GRANADA ‘nın AMERİKAN HAVA YOLLARI ‘nı bırakmasına kadar bu hizmetler devam etti.

1993 yılının ikinci yarısında, SEQUENT COMPUTER SYSTEM GMBH nin Türkiye merkez servisi oldu. Böylece BP TÜRKİYE ‘nin iki adet sunucusuna donanım desteği vermeye başladı. 2001 Ocak ayında SEQUENT firmasının IBM ‘e satılmasının ardından dokuz ay sonra bu hizmeti bırakma kararı aldı.

1999 yılı başında, SYSNTAR UK ‘nin Türkiye merkez servisi oldu ve iki yıl süre ile REUTERS TÜRKİYE ‘nin ithal ettiği 8000 adet kişisel bilgisayara garanti süresince donanım desteği verdi; iş 2001 Mart ayında garanti bitimi ile sonlandırıldı.

2001 yılı ilk yarısında, ABS (merkezi ABD ’nde yerleşik gemi klas kuruluşu) İstanbul ofisine servis desteği vermeye başladı, 2018 yılı başında sonlandı.

2004 yılı ilk yarısında, ZUHAL MÜZİK ile sözleşme imzalayarak CASIO markalı elektronik keyboard ve dijital piyano için servis hizmeti vermeye başladı, sözleşme Ağustos 2020 de sonlandı.

2004 yılı ilk yarısında, ZUHAL MÜZİK ile yeni bir sözleşme imzalayarak DIGITECH firmasının TÜRKİYE merkez servisi oldu, sözleşme Ağustos 2020 de sonlandı.

2005 yılı ilk yarısında, ENGTRON markasını ürün yelpazesine kattı.

2006 yılında, CANGÖZ MÜZİK ile sözleşme imzalayarak önce RINGWAY  ve LANEY ardından KURZWEIL, ELEKTRO HARMONICS , ARTESIA ve son olarak NUX markası için servis hizmeti vermeye başladı, ve devam ediyor.

2006 yılında, NEWELL RUBERMAID ile anlaşma yaparak DYMO markalı etiketleme makinelerine teknik destek vermeye başladı, ve devam ediyor.

2014 yılı ikinci yarısında, OBLIO tabletlerin Türkiye merkez servisi oldu, ve devam ediyor.

2014 yılında, ZUHAL MÜZİK ile sözleşme yenileyerek ürün yelpazesinde CASIO ve DIGITECH markalarının yanına ROLAND, BOSS, KAWAI, AKAI, ALESIS, MARSHALL, FOCAL, IBANEZ, CAT AUDIO, JES AUDIO, HARTKE, XVIEV, LEOPARD, KOZMOS, MARK AUDIO, MEKSE, WERNER, EDEN, MARKBASS, DV MARK gibi markaları da ilave etti, sözleşme Ağustos 2020 de sonlandı.

2017 yılı ilk yarısında, NET AKSESUAR BİLİŞİM ile sözleşme yaparak ION AUDIO ve GPO markalarına da hizmet vermeye başladı, ve devam ediyor.

2014 yılında, RIRANHA tablet ve cep telefonları bölge servisi oldu, ve 2017 yılı ikinci yarısına kadar hizmet verdi.

2021 yılı başında, ENA ELEKTRONİK VE TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ İTH. İHR. SAN. TİC. LTD.ŞTİ ile sözleşme imzalayarak EDIFIER markalı Kulaklık ve Hoparlör ürünleri için servis hizmeti vermeye başladı.

2021 Yılı 3.çeyreğinde NET AKSESUAR BİLİŞİM ile sözleşme yaparak AIRFREE marka hava temizleme ürünleri için hizmet vermeye başladı, ve devam ediyor.

Bu gün halen CASIO Japonya ‘ya bağlı olarak CASIO markalı hesap makinesi, elektronik keyboard, dijital piyano,  cep TV ve fotoğraf makineleri için servis hizmeti vermeye devam etmektedir.

Bu kısa fakat detaylı tarihçe 29 yıllık DES servis firmasına aittir. Kurucuları mesleklerinde ve ayni iş kolunda 39 yılı geride bırakmıştır.

DES, CASIO PV cep databanklara Türkçe lisansını kazandırmış, CASIO ofisleri dışında CASIO ‘nun izni ile tercüme işlemini uygulayarak başarmış tek firmadır.

DES, onarımlarında marka izin verdiği sürece eleman bazında onarım yapmaktadır ve bunun için gerekli tüm cihaz ve teknik bilgiye sahiptir. Personeli gerek yurt içi gerekse yurt dışı pek çok eğitim ve seminerlere katılarak gerekli bilgi, deneyim ve CE sertifikalarını edinmiştir. Kendi içinde kurulumunu ve sürekliliğini sağladığı bir network ile onarımını yaptığı tüm cihazların takibini yapar. Yukarıdaki işleri yapmaya yetkili kılan TSE HİZMET YETERLİLİK belgesine de sahiptir. Birlikte çalıştığı distribütörlerin ithal ettiği ürünlerin Garanti Belgeleri, gerekirse etiket ve Kullanım Kılavuzlarını tamamlayarak satışa hazırlayan ekibe sahiptir. Garantili cihazlar için yaklaşık 5 iş günlük bir onarım süresi ortalaması ile çalışmaktadır, bu süre dönemsel olarak daha da düşebilmektedir. Şehir merkezinde, iyi bilinen bir yerleşim bölgesinde olup binanın önünde belediyenin işlettiği otopark alanına da sahiptir.

DES, CASIO hesap makineleri ve aksesuarları, DYMO etiket makineleri, etiketleri ve aksesuarları, ION AUDIO plakçalar, Monitor Speaker ürünleri ve aksesuarları, GPO plakçalar ve radyo ürünleri ile aksesuarları satışını sipariş üzerine yapabilir. Teslimat süresi kesin siparişin ardından stoklara bağlı olarak yaklaşık üç iş günüdür. 

DES, ithalatçının ihtiyacı durumunda her marka elektronik cihaza satış sonrası onarım ve garanti desteği verebilir; iş kapasitesine göre yeni iş tekliflerine her zaman açıktır.

Misyonu, her gün daha mutlu müşteri profili yaratmaktır.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

  • 11 Aralık 2020, 12:24
  • 2685 Okunma